ponedeljek, 21. oktober 2019

Srečanje s kitajsko kulturno delagacijo

V organizaciji Konfucijeve učilnice Koper Univerze na Primorskem in Konfucijevega inštituta Ljubljana je v soboto 12. 10. 2019 Piran obiskala kitajska kulturna delegacija v spremstvu direktorja KI, dr. Xie Duquana. Ob tej priložnosti so se srečali tudi z dekanjo UP FHŠ, prof. dr. Ireno Lazar.

Kratki dobrodošlici je sledila improvizirana predstavitev umetnikov: na piščali hulusi je ljudsko skladbo O polni luni zaigrala Li Qing, Tang Li pa je na kitajski violini erhu uprizorila Konjsko dirko, obe poučujeta na Anhuijski Univerze (Anhui University). Kitajske tradicionalne borilne veščine so prikazali mojstri Li Chuwen, Yang Zhichao, Yang Junchen in Chen Binghan z Univerze za šport v Čengduju (Chengdu Sports University). V delegaciji smo prepoznali tudi slavnega kaligrafa Zhou Bina, direktorja Inštituta za mednarodno komunikacijo kulture kitajske kaligrafije (http://en.sjtu.edu.cn/) Ob koncu je priznana umetnica tradicionalnega Taohuawu lesoreza, Lanrong Qiao iz Suđova dekanji podarila svoj izdelek, kitajsko novoletno sliko polno simbolov, ki prinašajo srečo in blagostanje.

Srečanje se je zaključilo s pobudo za sodelovanje in kulturne izmenjave med umetniki s Kitajske in UP FHŠ.